Решење теста из Српског језика

key

TOLLES DIKTAT

Детаљи

Учешће у акцији „TOLLES DIKTAT“

Tolles Diktat18 13x9

На позив Међународне уније немачке културе (Москва) наша школа је учествовала у јавној акцији „Tolles Diktat-2018“, која је одржана од 20. до 22. фебруара 2018. године. Координатор овог пројекта у Русији и региону Балкана је Тјуменски државни универзитет (Русија).

Циљ акције „Tolles Diktat“ је популаризација немачког језика и развој културе писања на немачком језику, а њоме се уједно обележава и Међународни дан матерњег језика (21. фебруар). О самој популарности акције говоре подаци да је 2013. године, када је први пут организована, бројала 130 учесника, а прошле, 2017. године, учествовало је чак 28.740 особа.

IMG 20180221 110843

У нашој школи, ову акцију је својим учешћем подржала група ученика 7. и 8. разреда (укупно 34 учесника). Ученици су писали диктат на немачком језику, а текстови диктата су одабрани од стране организатора, узимајући у обзир ниво владања језиком.

Похвале за све учеснике, који су показали своје интересовање за немачки језик и одзивом за учешће у оваквој акцији допринели ширењу разумевања значаја учења страних језика уопште.

Захваљујемо Александру Шуклину, координатору Тјуменског државног универзитета на Балкану.