Полицијска управа у Крагујевцу, 22.09.2023. год. организовала је промотивне радионице за пројекат ,,Заједно и безбедно кроз детињство“.
![]() |
![]() |
Ученици одељења I/2 учествовали су у радионицама. Разговарали су са полицијским службеницима и ватрогасцима, износили питања, предлоге и недоумице.
Учитељице:
Љиљана Гаљак и Милосава Матовић
На Малу Госпојину, 21.септембра у Саборној цркви реализован је час духовности ,,Мајко Богородице, заштитнице деце“ у оквиру XIV Госпоинских свечаности, манифестацији од посебног значаја за град Крагујевац.
Час духовности за ученике одељења II/3 је одржан као час међупредметне повезаности верске наставе – православног катихизма, математике, српског језика, ликовне културе и музичке културе, чиме се показало да је православни катихизам добрим делом интегрисан у целину образовно- васпитног рада.
Реализатори:
Славица Оцокољић, Андреја Живановић
и Ивана Стефановић
Ученици одељења II/3 су на креативан начин обележили 15. септембар – Дан српског јединства, слободе и националне заставе.
![]() |
![]() |
На часу одељењског старешине кроз линије и боје, слагајући заставу Републике Србије уважавајући значај неговања културе и традиције обележили су овај важан датум за српски народ Србије и Републике Српске и оживели сећање на историјске личности и догађаје који су допринели слободи, независности и јединству српског народа.
Учитељица: Ивана Стефановић
Јубиларно Добричино праскозорје одржано је 9. септембра 2023. године која се традиционално одржава у селу Коњуша код Кнића. Ђурђина Симић 8/1, Дарија Аксић/1, Лена Стефановић 8/3 и Петар Благојевић 8/3 су кроз рецитовање, илустровање, стиховање и компоновање оживели песму Добрице Ерића "Писмо учитељу". Сви ученици су добили захвалнице и уникатне поклоне, а Петар Благојевић је у категорији компоновања освојио 1. награду и путовање на Златибор. Организатор ове манифестације је Центар за културу Кнић. Ученици су уживали у лепотама Добричиног завичаја, дружили се са својим вршњацима и дали свој допринос очувању сећања на нашег великог песника.
Реализатори
Татјана Маринковић
Јелена Маглешева
Милена Гавриловић Славковић
Слађана Луковић
Добрица Ерић – ПИСМО УЧИТЕЉУ
Мом Учитељу, Стојану Живковићу
Драги господине Учитељу, не знам
Да ли си на овом или оном свету
Твоја реч је за мене била као сезам
Којим се отварају градине у цвету.
Научио си ме да пишем и читам
Да поштујем родитеље и све старе људе
Да не будем лењ, горд, лукав и дволичан
Да је злато сваки грумен родне груде…
Црвени крст Крагујевац у сарадњи са саобраћајном полицијом, скоро већ четири деценије спроводи традиционалну акцију ,,Заштитимо децу у саобраћају“ у нашој школи.
Ученици првог разреда имали су прилику да се кроз дружење са волонтерима Црвеног крста и саобраћајним полицајцем информишу како да буду безбедни у саобраћају.
Поласком у школу, ученици првог разреда постали су чланови подмлатка Црвеног крста.
Ученици старијих разреда наше школе, са својим наставницама биологије и географије, посетили су Шумадија сајам на коме се одржава 19. сајам пољопривреде.
Имали су прилику да виде експонате из области биљне и сточарске производње, пољопривредне механизације, опреме и алата за пољопривреду, као и многе домаће животиње, кућне љубимце и украсне биљке. Дегустирали су производе домаћих кухиња и отишли са сајма пуни лепих утисака.
![]() |
![]() |
Започели смо још једну годину лепим дружењем. Видимо се ускоро на неком наредном догађају J.
Миланка Марић
Елизабета Миловић
Снежана Сретеновић Вукадиновић