Кошарка - окружно такмичење

Окружно такмичење ученика основних школа у кошарци за дечаке, одржано је 20.03.2012. у Крагујевцу у сали „Парк“. Учествовале су основне школе "Светолик Ранковић" из Аранђеловца, "Свети Сава" из Баточине, "Вук Караџић" из Кнића. Наша школе је одиграла утакмицу полуфинала са ученицима основне школе „Светолик Ранковић“ из Аранђеловца и победила резултатом 37:20. У другој утакмици финале је изборила екипа основне школе "Свети Сава", Баточина. Финална утакмица између наше школе и школе из Баточине завршила се рузултатом 27:16 за нашу школу. Овом утакмицом наша школа је освојила прво место на Окружном такмичењу и изборила се за следећи ниво такмичења, тј. Међуокружно такмичење.

Истог дана је одражано и Окружно такмичење основних школа у кошарци за девојчице. Учествовале су само две школе ОШ "Светозар Марковић" и ОШ "Светолик Ранковић", Аранђеловац. У овој финалној утакмици остварен је резултат 21:16 у корист наше школе. На овај начин су и девојчице заузеле прво место на Окружном и пласирале се на Међуокружно такмичење.

Ученике на такмичењу водио наставник физичког васпитања Зоран Гавриловић.