Извештај о акцији „Велико спремање Србије“

Извештај о акцији

„Велико спремање Србије“

OcistimoSrbiju01

Поводом обележавања Светског дана заштите животне средине, у оквиру кампање „Очистимо Србију“, у суботу, 5. јуна 2012. године организована је трећа волонтерска акција „Велико спремање Србије". Покровитељ ове акције је Министарство за заштиту животне средине и просторног планирања.

У овој акцији су учествовали ученици и професори биологије Основне школе „Светозар Марковић“ . Учествовало је укупно 15 ученика, већином седмог разреда и један ученик шестог разреда.

Сви ученици су добили хигијенске рукавице и пластичне кесе за скупљање смећа. Акција је почела у 8 и 30, а завршила се у 10 часова. Ученици и професори су сакупили неколико кеса смећа које су одложили поред контејнера. Очишћен је простор око школе, школско двориште и део око зграда и солитера који окружују школу.

Ученици су показали велико ангажовање за сређивање и чишћење школе и окружења од смећа, као и значајну еколошку освешћеност.

Акцијом су координирале професорке биологије Миланка Марић и Ања Срећковић.

Списак ученика

Марко Илиић – 7-1