Упис у први разред

prvaci

Поштовани родитељи,

Од школске 2004/2005. имате могућност да бирате школу за своје дете.

Ако станујете на територији која не припада ОШ "Светозар Марковић" можете уписати своје дете у нашу школу тако што ћете поднети школи захтев за упис. Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју наше школе а пријављивање ове деце ће почети од 1. фебруара 2023. године.

Упис у први разред је обавезан за децу која до септембра 2023. године пуне од 6,5 до 7,5 година. Ове школске године обавезан је упис за децу рођену 2016. године и децу рођену до краја фебруара 2017. године.

Родитељи чија су деца рођена у периоду од 1. марта 2017. до 31. августа 2017. године, уколико желе превремени полазак детета у школу, пријављују га за проверу психофизичких способности за упис у први разред. Проверу зрелости за полазак у школу врши психолог школе предвиђеним тестовима. Уписују се и деца старија од 7,5 година живота која због болести или других оправданих разлога нису била уписана у први разред.

Редован упис у 1. разред почиње 1. фебруара 2023. године.

Упис врши секретар школе радним данима у периоду од 9 до 14 часова.

Тестирање деце обавља се по извршеном упису, а у термину који одреди школски психолог.

Детаљи о потребној документацији за упис

Овде можете преузети образац за упис у први разред основне школе - образац (pdf).

Ако су Вам потребне додатне информације можете погледати сајт школе, позвати нас телефоном или посетити.

Хвала Вам што сте одабрали баш Oсновну школу "Светозар Марковић" за своје дете!